KMSH shtron iftar për ish-medresistët dhe tarikatet

KMSH shtron iftar për ish-medresistët dhe tarikatet

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë shtroi mbrëmë në ambientet e Medresesë së Tiranës një iftar, ku të ftuar ishin ish-medresistët e vjetër të kësaj shkolle dhe tarikatet Bektashi, Kadri, Rufai dhe Halveti. Në fjalën e tij, nënkryetari i Komunitetit Mysliman, z. Bujar Spahiu, theksoi vlerat e muajit të Ramazanit  dhe atmosferën e ngrohtë që jep mes vëllezërve ky…

Read more

KMSH, iftar në burgun e Peqinit

KMSH, iftar në burgun e Peqinit

Myftinia e Peqinit në bashkëpunim me Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve, shtruan një iftar në Burgun e sigurisë së lartë Peqin, për të gjithë personat me liri të kufizuar që vuajnë dënimin në këtë institucion. Në këtë aktivitet morën pjesë myftiu i Peqinit, z. Bilal Bodlli, stafi i edukimit të…

Read more

Ramazan 2016, KMSH shtron iftarin e parë

Ramazan 2016, KMSH shtron iftarin e parë

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka shtruar mbrëmë iftarin e parë të Ramazanit, ku morën pjesë ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi, ministrja e Inovacionit, Milena Harito. kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, përfaqësues të komuniteteve fetare në vend, ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu dhe…

Read more