Presidenti Obama shtron iftar​

Presidenti Obama shtron iftar​

Presidenti Amerikan, Barak Obama ka shtruar një iftar në Shtëpinë e Bardhë, më 14 korrik 2014, për nder të amerikanëve myslimanë, dhe myslimanëve në mbarë botën. “Ramazani për myslimanët është kohë për të kujtuar dhe reflektuar se disiplina dhe devotshmëria janë esenca e jetës si besimtar. Për të gjithë ne,…

Read more

Iftar i Ambasadës së Turqisë, Tiranë

Iftar i Ambasadës së Turqisë, Tiranë

Me rastin e muajit të Madhërueshëm të Ramazanit, Ambasadori i Republikës së Turqisë në Shqipëri shtroi një iftar, ku ishin të ftuar përfaqësues të komuniteteve fetare, përfaqësues të trupit diplomatik, figura të jetës kulturore, shoqërore e shkencore, si dhe besimtarë e qytetarë të Tiranës. Ambasadori z. Hidayet Bayraktar, duke i…

Read more

KMSH organizon iftare në mbarë vendin

KMSH organizon iftare në mbarë vendin

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka gjallëruar edhe këtë vit muajin e Ramazanit me shtrimin e iftareve çdo natë, në Tiranë dhe në rrethe, në respekt të sakrificës, dashurisë dhe dëshirës për të ndarë gëzimin e përbashkët në sofrën e iftarit. Çdo natë Komuniteti Mysliman, në bashkëpunim me fondacione, shoqata, donatorë…

Read more

Myftinia Elbasan shtron iftar

Myftinia Elbasan shtron iftar

Myftinia Elbasan shtroi mbrëmë një iftar në ambientet e kalasë së qytetit në kuadër të aktiviteteve të saj për muajin e Ramazanit. Të ftuar në këtë tryezë ishin kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skënder Bruçaj, ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë Erion Veliaj, kryetari i Bashkisë Elbasan Qazim Sejdini,…

Read more

Iftar madhështor në Tiranë

Iftar madhështor në Tiranë

Minibashkia Bajram Pasha e Stambollit, në bashkëpunim me Komunitetin Mysliman dhe Bashkinë e Tiranës, organizoi më 12 korrik 2014, një iftar të hapur në pedonalen “Murat Toptani” në kryeqytet. Me qindra besimtarë e banorë të kryeqytetit kishin mbushur tryezat e shtruara, duke pritur çastin e këndimit të ezanit të akshamit,…

Read more

Kryeministri Rama shtron iftar

Kryeministri Rama shtron iftar

Kryeministri Edi Rama dhe bashkëshortja e tij, Linda Rama, shtruan mbrëmjen e djeshme një iftar për besimtarët myslimanë në ambientet e Hotel Sheraton. Në fillim pjesëmarrësit i përshëndeti kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, z. Skender Bruçaj, i cili falënderoi z. Rama dhe zonjën e tij për këtë darkë iftari,…

Read more

Pajtohuni

Regjistrohuni në listën tonë të POSTIMEVE


© Të gjithë të Drejtat e Rezervuara 2021 Komuniteti Mysliman i Shqipërisë