Zhvillohet aktiviteti artistiko-fetar me titull: “Gruaja, arkitektja e shoqërisë”

Zhvillohet aktiviteti artistiko-fetar me titull: “Gruaja, arkitektja e shoqërisë”

Në kuadër të 7-8 Marsit, Zyra e Gruas pranë Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, zhvilloi në ambientet e Tirana International Hotel, aktivitetin artistiko-fetar me titull: “Gruaja, arkitektja e shoqërisë”. Ky aktivitet mblodhi sëbashku figura të shquara të skenës dhe ekranit shqiptar, përfaqësues të institucioneve të ndryshme publike e private të vendit,…

Read more

Përfaqësues të Bedër urojnë kryetarin Spahiu për rizgjedhjen e tij në krye të KMSH-së

Përfaqësues të Bedër urojnë kryetarin Spahiu për rizgjedhjen e tij në krye të KMSH-së

Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, H. Bujar Spahiu, priti në një takim Rektorin e Kolegjit Universitar “Bedër”, Prof. Dr. Gjergji Sinani, sëbashku me përfaqësues të tjerë të lartë të këtij institucioni. Bashkëbisedimi ndërmjet tyre preku një sërë tematikash të ndryshme në lidhje me ecurinë e deritanishme të KU Bedër.…

Read more

H. Bujar Spahiu rizgjidhet në krye të KMSH-së për një mandat të dytë 5-vjeçar

H. Bujar Spahiu rizgjidhet në krye të KMSH-së për një mandat të dytë 5-vjeçar

Këshilli i Përgjithshëm i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, zhvilloi sot në ambientet e Medresesë së Tiranës, mbledhjen e tij të zakonshme për zgjedhjen e kryetarit të ri të institucionit. Pas votimit të anëtareve të Këshillit të Përgjithshëm, H. Bujar Spahiu u rizgjodh Kryetar i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë për një…

Read more

Kryetari Spahiu pret në selinë e KMSH-së dy përfaqësues të lartë të Ambasadës së Francës në Shqipëri

Kryetari Spahiu pret në selinë e KMSH-së dy përfaqësues të lartë të Ambasadës së Francës në Shqipëri

Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, H. Bujar Spahiu, priti sot në selinë e institucionit, z. Samuel Richard, Këshilltar i Parë në Ambasadën e Francës në Shqipëri dhe z. Renaud Dorlhiac, Këshilltar Politik në po të njëjtin institucion. Pasi ju uroi mirëseardhjen të lartëpërmendurve, kryetari Spahiu, u ndal në një…

Read more

Përgjegjësi i Sektorit të Jetimëve pranë fondacionit “Mbreti Selman”, viziton disa nga myftinitë e vendit tonë

Përgjegjësi i Sektorit të Jetimëve pranë fondacionit “Mbreti Selman”, viziton disa nga myftinitë e vendit tonë

Përgjegjësi i Sektorit të Jetimëve pranë fondacionit “Mbreti Selman për Bamirësi dhe Ndihma Humanitare”, z. Abdulaziz Othman, vizitoi këto ditë disa nga myftinitë e vendit tonë, myftini në të cilat që nga fillimi i këtij viti, po zbatohet projekti mujor në ndihmë të 206 fëmijëve jetimë. I shoqëruar nga koordinatori…

Read more

Kryetari Spahiu pret në një darkë zyrtare Sekretarin e Përgjithshëm të Ligës së Botës Islame në vendin tonë

Kryetari Spahiu pret në një darkë zyrtare Sekretarin e Përgjithshëm të Ligës së Botës Islame në vendin tonë

Në nderim të vizitës së Sekretarit të Përgjithshëm të Ligës së Botës Islame në vendin tonë, z. Muhamed bin Abdulkerim el-Isa, Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, H. Bujar Spahiu, mbrëmjen e djeshme shtroi një darkë me personalitete të ndryshme në ambientet e Tirana International Hotel. Pjesë e kësaj darke…

Read more