Xhumaja e solidaritetit

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë e ka ndjekur me vëmendje situatën e vështirë të shkaktuar nga reshjet e mëdha të shiut dhe përmbytjet që ndodhën pak ditë më parë në vendin tonë, si dhe gjendjen e rënduar për banorët e këtyre zonave, të cilët po përballen me mungesat e përditshme në…

Read more

FALJA E FITËR BAJRAMIT

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se Fitër Bajrami do të falet ditën e dielë në orën 06:00 në sheshin “Skënderbej”, Tiranë Programi fillon në orën 05:30 dhe mbaron në orën 6:15. PROGRAMI I FITER BAJRAMIT Data.: 25.06.2017 Dita: E Dielë Ora: 05:30-06:00 Vendi: Tiranë, Sheshi Skënderbej Fillimi:…

Read more

PROGRAMI I FITËR BAJRAMIT

PROGRAMI I FITËR BAJRAMIT

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se namazi i Fitër Bajramit 2016, ditën e mart, 05 korrik 2016, do të falet në orën 06:00 në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, përpara ish – Hotel Dajtit, Tiranë. Në këtë ditë të veçantë na nderon me vizitën e tij, Imami i…

Read more

SQARIM PËR OPINIONIN PUBLIK

SQARIM PËR OPINIONIN PUBLIK

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë, sqaron opinion publik se dokumenti që qarkullon në media dhe në rrjetet sociale, është i falsifikuar. Ky dokument i cili pretendon se Komuniteti Mysliman kërkon hetimin e personave të caktuar, nuk është i vërtetë dhe dallohet qartazi që është i falsifikuar dhe nuk ka dalë nga…

Read more

Mesazh Ngushëllimi

Mesazh Ngushëllimi

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë dënon ashpër sulmin terrorist në zyrat e revistës “Charlie Hebdo” në Paris dhe shpreh ngushëllimet më të sinqerta për viktimat e kësaj ngjarjeje. Ne dënojmë me ashpërsinë më të madhe këtë akt barbar ndaj gazetarëve, oficerëve të policisë dhe të lënduarve të tjerë në këtë ngjarje.…

Read more