MESAZH NGUSHËLLIMI

MESAZH NGUSHËLLIMI

Edhe njëherë terrori goditi të pafajshëm dhe qytetërimin tonë të përbashkët. Ngushëllimet tona për viktimat, shërim të shpejtë për të lënduarit dhe solidaritet për popullin turk në këtë ditë të vështirë. Ngjarja e fundit në Stamboll, ku terrori goditi njerëz të pafajshëm, por edhe çdo akt tjetër terrori në çdo…

Read more

MESAZH NGUSHËLLIMI

MESAZH NGUSHËLLIMI

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë i shpreh ngushëllimet e sinqerta Kishës Katolike të Shqipërisë dhe të gjithë besimtarëve katolikë, për ndarjen nga jeta të Imzot Rrok Mirditës, Arqipeshkëv Metropolit i Arkidioqezës Tiranë – Durrës. Shoqëria jonë e ka njohur atë si një personalitet të shquar në përpjekje të harmonisë, bashkëjetesës dhe…

Read more

Mesazh ngushëllimi

Mesazh ngushëllimi

Me keqardhje mësuam lajmin e ndarjes nga jeta të Mbretit të Arabisë Saudite Abdullah bin Abdulaziz, Shërbëtorit të vendeve të shenjta. I ndjeri Abdullah bin Abdulaziz ishte një lider me përmasa globale për kontributin e tij të veçantë në shërbim të islamit dhe myslimaneve. Komuniteti Mysliman i Shqipërisë shpreh ngushëllimet…

Read more