MESAZH NGUSHËLLIMI

MESAZH NGUSHËLLIMI

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë shpreh ngushëllimet e sinqerta për ndarjen nga jeta në krye të detyres të dy pilotëve të Forcave të Armatosura Florian Deliaj dhe Donald Hoxha Ata ia përkushtuan jetën shërbimit ndaj atdheut dhe sot janë dëshmorë të tij. I lutemi Zotit që t’i mëshirojë e t’i bëjë…

Read more

Mesazh ngushëllimi

Mesazh ngushëllimi

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë dënon aktin kriminal ndaj efektivëve të Policisë së Shtetit në Lazarat, ku humbi jetën Ibrahim Basha, efektiv i forcave speciale RENEA dhe mbetën të plagosur dy kolegët e tij, Jetmir Isaji dhe Perlat Hamitaj. Efektivi Ibrahim Basha ra në krye të detyrës shtetërore në luftën kundër krimit,…

Read more

Mesazh Ngushëllimi

Mesazh Ngushëllimi

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë dënon ashpër sulmin terrorist në zyrat e revistës “Charlie Hebdo” në Paris dhe shpreh ngushëllimet më të sinqerta për viktimat e kësaj ngjarjeje. Ne dënojmë me ashpërsinë më të madhe këtë akt barbar ndaj gazetarëve, oficerëve të policisë dhe të lënduarve të tjerë në këtë ngjarje.…

Read more