Kryetari i KMSH-së viziton Panairin e Librit

Kryetari i KMSH-së viziton Panairin e Librit

Kryetari i Komunitetit Mysliman, z. Skender Bruçaj, vizitoi Panairin e Librit “Tirana 2014”, i cili po zhvillohet si çdo vit në Pallatin e Kongreseve në Tiranë. I shoqëruar nga nënkryetari Ali Zaimi dhe drejtori i Kulturës Genti Kruja, kryetari Bruçaj vizitoi stendat e shumë shtëpive botuese nga Shqipëria, Kosova e…

Read more

Çelet në Elbasan panairi i Kurban Bajramit

Çelet në Elbasan panairi i Kurban Bajramit

Mbrëmjen e djeshme, në qytetin e Elbasanit është çelur panairi i Kurban Bajramit, organizuar nga Myftinia e këtij rrethi me mbështetjen e Komunitetit Mysliman të Shqipërisë. Në ceremoninë e hapjes ishin të pranishëm kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, z. Skender Bruçaj, kryebashkiaku Qazim Sejdini, kryetari i Komitetit Shtetëror për Kultet,…

Read more